Witaj! prasówka o danych czeka, ale zanim zaczniesz czytać dalej mały przerywnik. W tym tygodniu jak się okazuje mamy wielu ekspertów od pracy zdalnej. Moją tablicę na LinkedIn i Facebooku przysłaniają tylko dwa tematy – temat koronawirusa i praca zdalna. Z racji tego, że pracując w branży IT mam do czynienia z pracą zdalną na co dzień, zebrałem już jakiś czas temu kilka punktów, które pomogło mi w ogarnięciu tego tematu i o których możesz przeczytać pod tym linkiem. Nie zamierzam Ciebie zanudzać, dlatego przejdźmy do tego co wybrałem w tygodniu.
Wybrane tematy
- Nie ma większej frajdy z nauki, jak wykorzystanie konkretnego przypadku do przyswojenia wiedzy w danym zakresie. W tej sytuacji – wizualizacja w R w oparciu o dane dotyczących zachorowań na COVID-19. Nie żebym się śmiał z tego co się dzieje dookoła nas, ale na pewno też nie śmiał się Tim Churches, który jest data scientist. Przygotował dobrze opisany tutorial zatytułowany „COVID-19 epidemia w R”. Link tutaj.
- LeTour Dataset – Interesujesz się Tour de France? doktorant Thomas Camminady przygotował dataset obejmujący wszystkie zawody od roku 1903. Dane są oficjalne i bazują na wynikach opublikowanych na stronie konkursu. Link tutaj.
- Może widziałeś, a może nie…udostępniłem drugi odcinek Podcastu o danych. Opowiadam w nim o kluczowych komponentach w klastrze Hadoop. Mowa jest o takim klasycznym klastrze bez dodatków. Usługi, o których opowiadam to HDFS, YARN, Zookeeper i Hive Metastore. Zachęcam do odsłuchania i obeserwowania kanału iLoveData – Podcast o danych.
- Jak GitLab radzi sobie z pracą zdalną zatrudniając ponad 1200 pracowników w 65 krajach? To jest dopiero przykład dobrze wdrożonego stylu pracy, a nie eksperci od wczoraj 🙂 Dobrze się czyta, same konkrety. Link tutaj.
- Czy wiesz ile danych przez sieć wymienia Twój telefon? Jeżeli określenie „maniak social media” pasuje do Ciebie to jak nic wykorzystujesz 5GB na miesiąc. Jakie aplikacje zjadają najwięcej z Twojego transferu danych możesz sprawdzić w ustawieniach telefonu. Niezależnie od tego czy jest to iPhone, telefon z Androidem takie informacje są łatwo dostępne. Czytaj więcej o tym jakie konkretnie aplikacje zjadają Twoj transfer danych, może następnym razem nie będzie trzeba dopłacać 🙂 Link tutaj.
Piszesz artykuły, którymi chciałbyś się pochwalić? Organizujesz meetup lub inne wydarzenie związane z technologiami Big Data?
Może chcesz umieścić w następnej swoje treści lub następna Prasówka o danych ma należeć do Ciebie? Napisz do mnie.